Działanie

Fotodepilacja (fotoepilacja) to usuwanie owłosienia za pomocą światła. Depilacja IPL w prównaniu z laserową jest ekonomiczna i bezbolesna. Ponadto, tak jak w przypadku depilacji laserowej zapewnia trwały efekt. Impulsy silnego światła (IPL) emitują fale o zakresie 590 – 1200 nm, co pozwala na indywidualne dostosowanie zabiegu do potrzeb każdego klienta. Fotodepilacja polega na tzw. selektywnej fototermolizie, podczas której następuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Melanina pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego, gdzie przekształcona w ciepło niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.

    Przeciwskazania:
  • ciąża i okres karmienia
  • zażywanie leków fotouczulających
  • schorzenia skorne, nowotwór skory
  • osłabiony system odpornościowy
  • zaburzenie krzepnięcia krwi
  • uczulenie na słońce
  • tatuaże, makijaż permanentny
Ilość zabiegów zalezy od fototypu skóry klienta, właściwości owłosienia, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku klienta, a także jego profilu hormonalnego. Podstawowym czynnikiem powodzenia fotodepilacji jest wykonanie jej podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa. Jest to faza anagenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym. To pozwala doprowadzić energię cieplną aż do korzenia i zniszczyć odżywiające go komórki. Podczas dwóch nastepnych faz: katagenu i telogenu fotodepilacja nie przynosi dobrego efektu, ponieważ włos jest już oddzielony od swego korzenia i poddanie go zabiegowi nie wpływa na komórki. Owłosienie na ciele może być zróżnicowane, bez względu na część ciała może mieć jasną lub ciemną barwę, rosnąć płytko lub głęboko i być poddawane różnym działaniu gruczołów łojowych i potowych. To wpływa na łatwość usuwania owłosienia w różnych częściach ciała. Po upływie 1-3 tygodni od sesji fotodepilacji część owłosienia stopniowo wypada. Wiele włosów już nie odrasta ponieważ mieszki włosowe ulegają zniszczeniu.

Cennik

Policzki 65 ZŁ
Wąsik 65 ZŁ
Broda 65 ZŁ
Cała twarz 100 ZŁ
Szyja 65 ZŁ
Kark 65 ZŁ
Szyja i kark 100 ZŁ
Barki 100 ZŁ
Ramiona 100 ZŁ
Przedramiona 100 ZŁ
Ręce 100 ZŁ
Pachy 100 ZŁ
Plecy z karkiem 185 ZŁ
Plecy - połowa, bez karku 95 ZŁ
Klatka piersiowa 100 ZŁ
Brzuch 100 ZŁ
Dłonie 65 ZŁ
Bikini płytkie 100 ZŁ
Bikini głębokie 135 ZŁ
Pośladki 100 ZŁ
Uda 95 ZŁ
Łydki 100 ZŁ
Nogi całe 185 ZŁ
Stopy 65 ZŁ

O mnie


Wysokie Obcasy to nowoczesny gabinet, który oferuje Państwu szeroki wachlarz zabiegów kosmetycznych. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy salon, w którym każdy klient poczuje się komfortowo i swobodnie.

Oferta usług jest na bieżąco rozwijana, aby jak najlepiej dopasować ją do Państwa oczekiwań. Obok profesjonalnych usług wykonujemy również bezpłatne konsultacje z zakresu kosmetologii twarzy i ciała.